Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Europejskie przedszkolaki

Europejskie przedszkolaki

Nasze lasy odwiedziły wraz z rodzicami przedszkolaki z południowej Europy.

fot. Wojciech Bojdo

Było nam niezmiernie miło, gdy Dyrektor Przedszkola nr 2 w Radomsku zadzowniła do nas z propozycją, aby na ścieżce edukacyjnej Strzałków pokazać gościom z południowej Europy, jak wyglądają polskie lasy.

We wtorkowe popołudnie po wielu godzinach zwiedzania Radomska i wielu aktywnościach autobus z całą grupą zajechał na parking leśny. Okazało się, że goście z Włoch, Hiszpanii i Turcji byli ogromnie zaskoczeni, jak bardzo zielone są nasze lasy. Wszyscy zgodnie twierdzili, że w ich rodzinnych stronach nie występują aż tak zielone zjawiska.

fot. Wojciech Bojdo

Prawie godzinę zajął nam spacer leśną ścieżką. W czasie kiedy dzieci szukały leśnych skarbów, dorośli goście zadawali mnóstwo pytań. Komunikacja była nieco utrudniona z uwagi na czterojęzyczną grupę i tłumaczenia angielskiej pogadanki na trzy kolejne języki. W wielu przypadkach nie zawiodła nas też mowa ciała.

Comenius to jeden z czterech programów sektorowych Programu "Uczenie się przez całe życie" (Lifelong Learning Programme).Po spacerze wszyscy wróciliśmy na szkółkę leśną, gdzie w bezpiecznym miejscu rozpalono ognisko i upieczono kiłbaski. Wszyscy uczestnicy mieli możliwość wykonania pamiątkowej pocztówki z lasu.

 

(fot. Wojciech Bojdo)