Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

TRENUJ W LESIE

TRENUJ W LESIE

Hasłem „Trenuj w lesie” Lasy Państwowe zachęcają do aktywności na świeżym powietrzu w otoczeniu drzew. To już kolejna edycja akcji promującej sport w Lasach Państwowych.

Las to doskonała przestrzeń do sportu i rekreacji. Prawie 1/3 Polski pokrywają lasy, większość z nich to lasy publiczne, dostępne dla każdego. Warto dodać, że w innych krajach nie jest to wcale oczywiste. Skorzystaj więc z możliwości jakie stwarzają polskie lasy, bo z każdego miejsca Polski dotrzesz do lasu w mniej niż godzinę!

Korzyści z uprawiania sportu w lesie

Przenieś treningi do lasu, ćwicz wśród drzew i oddychaj leśnym powietrzem! Co zyskujesz?

Przede wszystkim dzięki miękkiemu podłożu nie obciążasz stawów podczas biegania, skoków, a nawet chodzenia. Ściółka leśna doskonale amortyzuje, ruch na niej jest znacznie zdrowszy i przyjemniejszy niż na betonie czy bieżni.

Biegając, ćwicząc czy jeżdżąc na rowerze w lesie warto głęboko oddychać. To jak terapia tlenowa, leśne powietrze jest bogate w tlen, a dodatkowo jest w nim 50-70 razy mniej zarazków niż w powietrzu miejskim.

Wszechobecna zieleń, świeże powietrze i cisza to czynniki, które dodatkowo pozwolą się odprężyć, zniwelować stres i naładować pozytywną energią. A nic tak nie inspiruje jak porcja wysiłku fizycznego w pięknych okolicznościach przyrody.

Zapraszamy na treningi w każdą sobotę o godz. 9:00 
ZBIÓRKA : PRZY SZLABANIE MARTELICHA RADOMSKO
ul. STAROWIEJSKA 120, SUCHA WIEŚ