Aktualności Aktualności

Powrót

Turniej szachowy

11 listopada 2023 r. w Częstochowie w auli Tauron przy ul. Armii Krajowej został rozegrany Ogólnopolski Turniej Szachowy z okazji Odzyskania Niepodległości Polski.

Organizatorem wydarzenia był klub LKS GOL-START Częstochowa oraz Starostwo Powiatowe w Częstochowie. W zawodach wzięło udział 105 zawodników z województwa śląskiego, małopolskiego, podkarpackiego, opolskiego, kujawsko-pomorskiego, świętokrzyskiego i  łódzkiego. Zawody były grane systemem szwajcarski, każdy z zawodników rozegrał po 9 partii z różnymi przeciwnikami.

Tempo gry po 15 minut dla zawodnika na rozegranie całej partii. Ostatecznie zwycięzcą turniej został mistrz międzynarodowy Mirosław Lewicki z klubu LKSZ GCKiP Czarna, drugą lokatę zajął Kamil Kaliszuka z klubu UKS Hetman Częstochowa, a na trzecim miejscu uplasował się Paweł Flak z Płocka. Główne nagrody rozdano do szóstego miejsca. Oprócz powyższych nagród zostały także rozdane nagrody w poszczególnych kategoriach, a klasyfikacja była następująca:

Najlepsza kobieta – Zuzanna Kamińska z klubu UKS Hetman Częstochowa
Najlepszy junior 2016 i młodsi -  Wojciech Garbaciak z Częstochowy
Najlepszy z klubu GOL-START Częstochowa – Maciej Benduch

Pula nagród wynosiła 1500 zł i została ufundowana przez Starostwo Powiatowe w Częstochowie, Lasy Państwowe Nadleśnictwo Radomsko, LKS Gol-Start Częstochowa i Stowarzyszenie Rodzin Katolickich.